Jak sjednat hypoteční úvěr?

Rozhodnutí financovat své bydlení formou hypotečního úvěru vyžaduje v prvním kroku důkladné porovnání nabídek jednotlivých bank s ohledem na vaše požadavky a očekávání. Český bankovní trh v současné době nabízí širokou škálu hypotečních úvěrů. Liší se úrokovými sazbami, poplatky, maximální dobou splácení úvěru, výší úvěru v poměru k ceně nemovitosti, možností mimořádných splátek hypotéky atd.

Porovnání nabídek českých bankovních ústavů

Vybrat nejvýhodnější produkt není snadné. Každá banka v česku poskytuje informace jinou formou, ceníky produktů a úrokové sazby jsou obvykle umístěny na různých místech a projít všechny nabídky bank osobně nebo přes internet je časově velmi náročné. Pomocí srovnání hypoték na Hypotékia.cz si můžete snadno namodelovat a následně porovnat parametry hypotečních úvěrů nabízených jednotlivými bankami. Zároveň můžete výsledný výběr zúžit pouze na ty banky a jejich produkty, které nejlépe splňují vaše požadavky.

Vyberte si nejlepších nabídek hypotečních úvěrů

Po porovnání a přečtení podrobností o konkrétním produktu navštivte pouze ty banky, jejichž produkty vám nejvíce vyhovují. Banky mohou při první návštěvě posoudit vaši úvěruschopnost, což jim umožní předběžně zjistit, zda a jakou částku vám mohou schválit, navrhnout úrokovou sazbu a vypočítat výši měsíční splátky. Při první návštěvě banky obdržíte seznam dokumentů, které musíte k žádosti o úvěr předložit. Banky vás také budou informovat o možnosti využití vlastních odhadců při oceňování nemovitosti, o vypracování znaleckého posudku a o poplatcích za jejich využití. Porovnáním nabídek se snáze rozhodnete, u které banky o půjčku požádat. Nabídka jedné banky vám může do jisté míry posloužit i jako prostředek k vyjednání lepších podmínek (zejména úrokových sazeb) u jiné banky.

S volbou nejvýhodnější hypotéky vám poradíme

Máte-li další dotazy k otázkám jak si sjednat hypotéku a podmínkám její získání, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.