4 tipy na vybavení moderního dětského pokoje

Vytvoření prostoru, kde si vaše dítě může hrát a rozvíjet se, by mělo být zábavné. Někdy je to ale větší výzva pro vaši kreativitu i rozpočet. Vytvořit pokoj, který bude dítě v tomto věku a v následujících letech zbožňovat, je přece jen docela výzva.

Potřebujete s tím trochu pomoci? Stojíme při vás. Rádi vám pomůžeme vybrat správnou rovnováhu mezi praktickými a rozkošnými prvky. Ať už začínáte od nuly, nebo se snažíte osvěžit stávající prostor, nabízíme vám inspiraci, jak na to.

Věnujte pozornost dětským hrám

Chcete-li vytvořit pokoj, který si dítě zamiluje, musíte se na něj podívat jeho očima. Co dělá nejraději? Nevím, jak vaše, ale moje děti si hrají nejraději ze všech. Povzbuďte je k tomu například pomocí houpačky, suchého bazénu s míčky nebo domácího lůžka.

Zejména postel ve tvaru domečku má velký potenciál stát se epicentrem dětského pokoje. Může se proměnit v pevnost pro kluky, palác pro holky, obchod, hotel nebo cokoli jiného, co malé baletky napadne. Dřevěný rám nabízí možnost přehodit přes něj deku nebo závěs, čímž dítě získá pocit soukromí a bezpečí. Stavění bunkrů se dostává na zcela novou úroveň a my jen litujeme, že jsme žádný neměli, když jsme byli malí.

Ostatní hračky by měly být pro dítě snadno přístupné, a proto by měly být uloženy ve skříňkách v jeho výšce. Nemá smysl vyrábět poličky pro dětské sbírky aut, pokud je samy nechtějí. Dejte jim raději část zdi, kterou si mohou vymalovat křídovou barvou, a společně kreslete nebo pište vzkazy. Takže první pravidlo zní - hravost je dobrá!

Důraz na jednoduchost v dětském pokojíčku

Pokud jde o dětský pokoj, méně je rozhodně více. Méně nábytku dává více prostoru pro samotnou hru. Středobodem pokoje by měly být klasické dřevěné dětské postele. Kromě toho potřebují menší děti pouze skříň, hračky a velký koberec na hraní. Volte přírodní materiály, zejména odstíny dřeva, bílé nebo jiné světlé stěny a vyhněte se jasně barevným kusům nábytku nebo dekoracím. Dítě nepotřebuje tolik podnětů a dobrý vkus v něm pěstujeme již od útlého věku. Zároveň se snažíme vytvořit nadčasový design, pro který jsou výrazné barvy a plastový nábytek příliš riskantním krokem.

Vestavěné skříně a co nejvíce úložného prostoru

Pouze nábytek, který roste s dětmi, obstojí ve zkoušce času. Pokud investujete do vestavěných skříní hned na začátku, budete se za pár let plácat po zádech. Vyberte si systém polic, věšáků a zásuvek, které lze snadno výškově nastavit.

Pro malé děti je důležité mít po ruce hračky, knížky a jednoduché oblečení, které si mohou vybrat i samy. Jak děti rostou, mizí ze skříně hračky, elektronika, školní potřeby a větší oblečení. Ve skříni by měl být také vyhrazený prostor pro dekorativní kosmetiku nebo parfémy. Pokud se vám do něj podaří vtěsnat zrcadlo, ušetříte spoustu času, který by teenageři později strávili v koupelně.

Hra se vzory a strukturou

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou fotografie interiérů na Instagramu tak dokonalé? Designéři si na nábytku nejspíše pohrávali s různými geometrickými vzory a materiály.

Investujte například do huňatého koberce s minimalistickým dvoubarevným vzorem. Stejně zajímavé je i kruhové zrcadlo se špicemi, béžový košík na hračky pletený ze suché trávy nebo háčkovaná stolička. Jemné závěsy, decentní světla a k tomu všemu milované polštáře všech velikostí a tvarů - volte spíše tlumené, neutrální barvy. Na stěnách si můžete dopřát i trochu textury nebo vzoru, například pomocí snadno odstranitelné washi pásky, kterou lze vytvořit různé geometrické vzory.