8 tipů na stavbu levného srubu

Jakkoli může být stavba srubu cenově dostupná, s trochou plánování ji můžete ještě zlevnit. Zde je osm způsobů, jak maximalizovat svůj rozpočet při stavbě srubu.

Postavte si vlastní malý srub

Malé sruby jsou ze své podstaty energeticky účinnější a pro začátek levnější. Bonusem navíc je samozřejmě to, že menší sruby na menších pozemcích vyžadují menší údržbu a náklady celkově.

Při stavbě srubu nedělejte kompromisy v kvalitě

Malé nemusí znamenat levné. Šetření na kvalitě oken, abyste mohli utratit více například za krb, může mít za následek velké výdaje za vytápění - pokud potřebujete zůstat v rámci rozpočtu, použijte méně oken, ale nedělejte kompromisy v kvalitě.

Řiďte se zásadami

Uvažujte, stanovte si priority, plánujte a zpracovávejte. Každý z těchto kroků vám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze. Lidé, kteří důkladně neplánují dopředu, se mohou vrátit a vynaložit více času a peněz na část domu, kterou nezvážili, například na vybavení kuchyně nebo na inženýrské sítě. Za tímto účelem si uvědomte, že i levný srub bude potřebovat údržbu, a držte se doporučených pokynů pro ochranné převisy a úpravu terénu bez nepořádku.

Používejte nákladově efektivní řešení základů

Ačkoli je deska nebo podezdívka nejjednodušším základem pro srub, máte i jiné možnosti, zejména pokud je váš srub menší než 45 čtverečních metrů. U malých venkovních staveb můžete zvážit použití terasových kamenů, vrutů, škvárových bloků, trubek nebo betonových pilířů.

Držte se plánu a vše ostatní nakupujte na místě

Pokud se budete držet plánu půdorysu, vyhnete se navyšování dalších nákladů.  Přizpůsobení chaty dalšími rohy a výčnělky může rychle zvýšit náklady.  Nákup dřeva a dalších materiálů na místě vám ušetří peníze za dopravu a pomůže místní ekonomice.

Alespoň část srubu si postavte sami

Tato úspora spočívá ve vašem vlastním čase a práci. Pokud máte určité zázemí a rozumíte základům stavebnictví, můžete dosáhnout znatelných úspor. Mnoho stavebnic se dodává s podrobným návodem, takže několik kutilů může být schopno postavit malou chatu během několika víkendů.

Vyhledejte speciální financování

Výrobce srubu by vás měl být schopen nasměrovat správným směrem, abyste našli financování. Může vám doporučit hypotečního poradce, který se na tyto projekty specializuje, nebo ji dokonce může financovat sám.

Postavte si srub, který je mimo elektrickou síť

V rámci plánování zvažte možnosti alternativních zdrojů energie, který využívá solární panely umístěné na střeše srubu pro nabíjení vestavěných baterií. Máte-li další dotazy ohledně financování hypotečním úvěrem, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.