Proč je důležité pojištění majetku?

Naše domovy jsou naše útočiště, kde žijeme, kde se nám daří, kde se můžeme usadit a zažívat krásné chvíle. Stačí však jediný den extrémně nepříznivého počasí nebo jeden doporučený dopis od městského úřadu a pocit bezpečí je rázem ten tam. Zde jsou tři klíčové důvody, proč mohou být řešení majetkových rizik, včetně vhodných pojistných smluv, tak cenná.

V životě se stávají různé věci

Přiznejme si to - od povodní, přes požáry až po zjištění, že předchozí majitel postavil část vašeho domu nelegálně bez předchozího souhlasu, vlastnictví nemovitosti s sebou může přinášet velkou porci rizik! Správné pojištění ochrany majetku může poskytnout pojistnou ochranu pro případ, že se stane to nejhorší. Například pojištění domácnosti a jejího vybavení může pokrýt škody způsobené povodní, zatímco pojistná smlouva na pojištění vlastnictví nemovitosti může pokrýt náklady na sanaci nelegálních staveb vybudovaných předchozím majitelem. 

Pojištění může skutečně ovlivnit finanční budoucnost každé rodiny  

Ať už je rodina malá, nebo velká, jedna významná změna okolností může skutečně změnit plány do budoucna. Představte si, že byste desítky let tvrdě pracovali a váš majetek by byl ohrožen okolnostmi, které nemůžete ovlivnit. Bohužel náhlé situace mohou někdy rodiny vrátit o několik let zpět.

Než tyto možnosti nastanou, vyplatí se zamyslet se nad vhodnými řešeními majetkových rizik. Pojištění vlastnického práva by se mohlo potenciálně vztahovat na hypoteční podvod a krádež identity týkající se vaší nemovitosti nebo na zjištění, že ve své nové nemovitosti nemůžete bydlet, protože nebyla určena k bydlení, jak jste si mysleli. Krytí domu a jeho vybavení by vás mohlo chránit před dramatickými škodami způsobenými vodou, požárem, zásahem blesku, vandalismem nebo krupobitím, takže nebudete muset roky dohánět škody.

Pojištění může zajistit klid na duši 

Jednoduše řečeno, správné pojistné smlouvy mohou snížit stres a pomoci vám užívat si pocitu finanční jistoty. Můžete být klidní, protože víte, že nejhorší možnosti jsou předem vyloučeny a že máte zajištěno odpovídající krytí, kdyby došlo k nejhoršímu. Můžete otevřít poštu s vědomím, že můžete podat žádost o pojistné plnění, pokud se vyskytne problém s územním plánem nebo zasahující stavbou, a soustředit se na budování finančního zabezpečení pro vás a vaši rodinu. Můžete se opravdu pohodlně usadit a vychutnat si ty krásné chvíle! Takový klid může být k nezaplacení, a proto je správné pojištění nemovitosti tak důležité.

U nás lze uzavřít pojistné smlouvy na pojištění obytných, komerčních, venkovských a volných nemovitostí. Naše pojistky se navíc snadno sjednávají, stačí zaplatit jednorázové pojistné, které zůstává aktivní po celou dobu, kdy vlastníte svou nemovitost. Získejte rychlou cenovou nabídku nebo požádejte o pojištění nyní. Máte-li další dotazy ohledně pojištění nemovitosti, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.