Hypoteční kalkulačka - Srovnání úrokových sazeb hypoték a hypotečních úvěrů

Hypotéky a hypoteční úvěry jsou účelové úvěry poskytované na investice (většinou nákup) nemovitostí. Pokud se právě rozhodujete o koupi bytu, domu nebo pozemku na hypotéku a chcete vědět, která banka vám poskytne nejvýhodnější hypoteční úvěr s nejnižší úrokovou sazbou, jste na správném místě. Proveďte srovnání hypoték a zjistěte, jakým hypotečním úvěrem můžete financovat své bydlení.

Která hypotéka je nejvýhodnější?

V současné nabídce hypoték není snadné se zorientovat. Abyste nemuseli ztrácet čas hledáním aktuálních úrokových sazeb a poplatků na internetových stránkách jednotlivých bank nebo jejich osobní návštěvou, zobrazí vám naše hypoteční kalkulačka aktuální přehled hypoték na trhu.

Srovnání hypoték - na co si dát pozor?

Chcete-li najít nejlevnější hypotéku, jednoduše zadejte do hypoteční kalkulačky, kolik si chcete půjčit a jak dlouho plánujete hypotéku splácet. U ještě užšího výběru hypoték si můžete zvolit konkrétní dobu fixace úrokové sazby. U hypotečních produktů věnujte zvláštní pozornost

- výše úroků
- fixace
- poplatek za zřízení
- celková splátka

Hypoteční kalkulačka - Co je LTV?

Výše hypotéky závisí na hodnotě kupované nemovitosti, tzv. LTV. Parametr LTV určuje, do jaké maximální výše hodnoty kupované nemovitosti vám banka půjčí peníze. Pokud je LTV 70 %, banka vám půjčí maximálně do výše 70 % hodnoty kupované nemovitosti.

Mohu si vzít nejlevnější hypotéku online?

Hypotéka je složitý produkt, který se na rozdíl od úvěru čerpá na dlouhou dobu. Díky online srovnání můžete najít nejvýhodnější hypotéku, ale smlouvu s bankou je třeba podepsat osobně.

Je hypotéka s nejnižším úrokem tou nejlepší hypotékou?

Výše úroků není jedinou věcí, na kterou byste se měli při výběru hypotéky zaměřit. Mnoho návštěvníků, kteří si nechali srovnat hypotéky, se zaměřilo především na porovnání úrokových sazeb hypoték. U hypotéky by vás však měla zajímat také délka doby fixace úrokové sazby, poplatek za poskytnutí hypotéky a podmínky předčasného splacení.

Hypotéka a fixace úrokové sazby online

Fixace úrokové sazby je období, během kterého vám banka garantuje stanovenou úrokovou sazbu. Na konci fixačního období vás banka písemně informuje o změně úrokové sazby. Odborníci doporučují zafixovat si nízkou úrokovou sazbu na co nejdelší dobu (alespoň 5 let).

Jak funguje hypoteční kalkulačka a srovnání hypoték?

Všechny hypotéky na bydlení, které odpovídají zadaným kritériím, můžete porovnat jednoduše na našem serveru. Seřazením údajů v tabulce najdete hypotéku s nejnižší měsíční splátkou, nejlepší úrokovou sazbou nebo nejmenším přeplatkem. V textech v této části se podrobněji seznámíte s procesem vyřízení hypotéky, poplatky za poskytnutí hypotéky, úrokovými sazbami hypoték a fixací úrokové sazby, podmínkami bank pro předčasné splacení a mimořádné splátky a podmínkami žádosti o hypotéku pro mladé.

- Úrokové sazby hypoték jsou přepočteny na roční bázi.
- Měsíční splátka se vypočítává jako anuita.
- LTV ve tvaru "N/A" představuje nezveřejněný údaj.

Máte-li další dotazy, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.